Serie

Skribent

Alexander Svensson

25 februari 2025 | 19:30

Rollistan spikad när "Reacher" får spinoff

Fem nya skådisar är klara för "Neagley".
Att allt som är gott kan få en spinoff är sedan gammalt en känd devis i Hollywood. Nu är det hyperpopulära actionserien “Reacher” som ska få äran att bli grund för en bredare franchise, iochmed spinoffen “Neagley”, som ska handla om just Frances Neagley, Reachers trogna allierade. Maria Sten återvänder så klart i rollen, och nu är fem andra skådespelare klara för roller i serien.
 
Variety rapporterar att Adeline Rudolph (“Resident Evil”), Jasper Jones (“King Ivory”), Matthew del Negro (“Mayor of Kingstown”), Greyston Holt (“Riverdale”) och Damon Herriman (“Justified”) har fått roller i serien.
 
“Neagley” kommer följa Frances Neagley när hon försöker lösa mordet på en vän i Chicago. Ett premiärdatum är ännu inte spikat, men tills dess kan man avnjuta den färska tredje säsongen av “Reacher” som går på Prime Video i detta nu.
 
| 25 februari 2025 19:30 |